Brosch platina briljanter
Klubbat för:
60000 SEK
Utropspris
60 000-70 000 SEK
BROSCH, platina, 1920-30-tal, 1 briljant ca 1,00 ct ca W-TCr SI 1, 6 baguetteslipade diamanter och ca 220 diamanter i briljant- och åttkantslipning ca 6,00 ct ca W VS-SI, 6,7x3,9 cm, vikt ca 27 g, några stenar med skador
2235
2016-12-07