Bruno Liljefors, Ejdrar på kobbe
Klubbat för:
210000 SEK
Utropspris
175 000-200 000 SEK
BRUNO LILJEFORS
1860-1939
Ejdrar på kobbe
Signerad och daterad 1899. Olja på duk, 46 x 66 cm.
.
PROVENIENS
Beijers Auktioner, katalog 37, Klassiska, höstauktion 1989, katalognr 242 (avbildad helsida i färg i auktionskatalogen)
3033
2016-12-08