Bruno Liljefors, Ejdrar på kobbe

Klubbat för:

210000 SEK

Utropspris

175 000-200 000 SEK

BRUNO LILJEFORS
1860-1939
Ejdrar på kobbe
Signerad och daterad 1899. Olja på duk, 46 x 66 cm.
.
PROVENIENS
Beijers Auktioner, katalog 37, Klassiska, höstauktion 1989, katalognr 242 (avbildad helsida i färg i auktionskatalogen)

3033

2016-12-08