Byst, 1800-talets första hälft porfyr

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

BYST, 1800-talets första hälft, klassicerande mansbyst, förgylld och patinerad brons, postament med palmettdekor, sockel av Blybergsporfyr från Elfdals Porphyrverk, höjd 32,5 cm, slitage

2163

2016-12-07