Carl Fredrik Hill, Komposition med kvinnofigurer
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-50 000 SEK
CARL FREDRIK HILL
1849-1911
Komposition med kvinnofigurer
Signerad C F Hill. Blyerts på papper, 33,5 x 41,5 cm.
Enligt påskrift på baksidan finns ytterligare en teckning på baksidan av papperet.
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén hösten 1994, katalognr 23
Galerie Ahlner, Stockholm
3010
2016-12-08