Carl Fredrik Hill, Komposition med kvinnofigurer

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

CARL FREDRIK HILL
1849-1911
Komposition med kvinnofigurer
Signerad C F Hill. Blyerts på papper, 33,5 x 41,5 cm.
Enligt påskrift på baksidan finns ytterligare en teckning på baksidan av papperet.

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén hösten 1994, katalognr 23
Galerie Ahlner, Stockholm

3010

2016-12-08