Cornelis II Liefrinck, Skridskoåkare

Klubbat för:

44000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

CORNELIS II LIEFRINCK
Leyden omkring 1581- omkring 1648
Skridskoåkare i holländskt kanallandskap
Signerad och daterad C Liefrinck 1642. Olja på parketterad pannå, 67 x 98 cm.

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

3137

2016-12-08