Cornelis II Liefrinck, Skridskoåkare
Klubbat för:
44000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
CORNELIS II LIEFRINCK
Leyden omkring 1581- omkring 1648
Skridskoåkare i holländskt kanallandskap
Signerad och daterad C Liefrinck 1642. Olja på parketterad pannå, 67 x 98 cm.
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
3137
2016-12-08