Ernst Josephson, Gammal stuga
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
ERNST JOSEPHSON
1851-1906
Gammal stuga
Signerad Ernst Josephson. Olja på duk fäst på pannå, 23 x 32 cm.
.
PROVENIENS
Dr Emanuel Wendt,
.
UTSTÄLLD
Ernst Josephson, minnesutställning, Liljevalchs konsthall, Stockholm 1951
3110
2016-12-08