Ernst Josephson, Gammal stuga

Ernst Josephson, Gammal stuga
Ernst Josephson, Gammal stuga
Ernst Josephson, Gammal stuga
Ernst Josephson, Gammal stuga
Ernst Josephson, Gammal stuga
Ernst Josephson, Gammal stuga
Ernst Josephson, Gammal stuga
Ernst Josephson, Gammal stuga

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

ERNST JOSEPHSON
1851-1906
Gammal stuga
Signerad Ernst Josephson. Olja på duk fäst på pannå, 23 x 32 cm.
.
PROVENIENS
Dr Emanuel Wendt,
.
UTSTÄLLD
Ernst Josephson, minnesutställning, Liljevalchs konsthall, Stockholm 1951

3110

2016-12-08