Figuriner, 1 par, Ryssland 1855-1881
Klubbat för:
190000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
FIGURINER, ett par, Ryssland 1855-1881, Alexander II, Kejserliga Porslinsmanufakturen, musicerande par, polykrom bemålad dekor, märkt med Alexander II:s monogram i svart, höjd 32,5-33,5 cm, smärre dekorskador, kvinnan med mindre tamburinskada, spricka i botten, mannen med lagning och skador på mandolinens hals
2135
2016-12-07