Folke Hermelin, Allmänna Gränd, Djurgårdsstaden

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

15 000-18 000 SEK

FOLKE HERMELIN
1880-1955
Allmänna Gränd, Djurgårdsstaden
Signerad och daterad Folke Hermelin 1922. Olja på pannå, 28 x 35 cm.
.
UTSTÄLLD
Östgöta Konstförenings utställning, Linköping och Norrköping 1922

3078

2016-12-08