Francesco Salviati, tillskriven, Mansporträtt
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
300 000-400 000 SEK
FRANCESCO SALVIATI
Italien 1510-1563, tillskriven, italiensk skola
Mansporträtt
Olja på parketterad pannå av valnöt , 64,5 x 48 cm.
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr 297
3142
2016-12-08