Francesco Salviati, tillskriven, Mansporträtt

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

300 000-400 000 SEK

FRANCESCO SALVIATI
Italien 1510-1563, tillskriven, italiensk skola
Mansporträtt
Olja på parketterad pannå av valnöt , 64,5 x 48 cm.

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr 297

3142

2016-12-08