Jakob Ferdinand Voet, tillskriven, Porträtt

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

JAKOB FERDINAND VOET
Antwerpen c.1639-c.1700, tillskriven
Porträtt av florentinsk dam
Olja på duk, 117 x 87 cm, tidigare oval ändrad till rektangulär

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr 3634

Rester av äldre etikett "from the Co....of Charles.....Warren.....Hatf....."

3150

2016-12-08