Jakob Ferdinand Voet, tillskriven, Porträtt
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
JAKOB FERDINAND VOET
Antwerpen c.1639-c.1700, tillskriven
Porträtt av florentinsk dam
Olja på duk, 117 x 87 cm, tidigare oval ändrad till rektangulär
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr 3634
Rester av äldre etikett "from the Co....of Charles.....Warren.....Hatf....."
3150
2016-12-08