Johann Adalbert Angermeyer, tillskriven, Stilleben
Klubbat för:
15000 SEK
Utropspris
20 000-30 000 SEK
JOHANN ADALBERT ANGERMEYER
Tyskland/Böhmen 1674-1740, tillskriven
Stilleben med fjäril
Olja på papper fäst på pannå, 60 x 44 cm.
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr 1003
3178
2016-12-08