Johann Adalbert Angermeyer, tillskriven, Stilleben

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

20 000-30 000 SEK

JOHANN ADALBERT ANGERMEYER
Tyskland/Böhmen 1674-1740, tillskriven
Stilleben med fjäril
Olja på papper fäst på pannå, 60 x 44 cm.

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr 1003

3178

2016-12-08