Joos van Craesbeeck, Värdshusinteriör
Klubbat för:
36000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
JOOS VAN CRAESBEECK
Neerlinter 1605/06 - 1660/61 Bryssel 1
Värdshusinteriör
Olja på pannå, 63 x 48 cm.
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Auktion 25 april 1911, Frederik Muller & co, Amsterdam, katalognr. 23
3167
2016-12-08