Joos van Craesbeeck, Värdshusinteriör

Klubbat för:

36000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

JOOS VAN CRAESBEECK
Neerlinter 1605/06 - 1660/61 Bryssel 1
Värdshusinteriör
Olja på pannå, 63 x 48 cm.

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Auktion 25 april 1911, Frederik Muller & co, Amsterdam, katalognr. 23

3167

2016-12-08