Julius Sergius von Klever, Kustlandskap
Klubbat för:
330000 SEK
Utropspris
125 000-150 000 SEK
JULIUS SERGIUS VON KLEVER
Ryssland 1850-1924
Kustlandskap
Signerad och daterad 1881. Olja på duk, 35 x 56 cm.
Intyg av Sergejevna Galina Tsurak från 20/12 2011 medföljer.
PROVENIENS
Uppsala Auktionskammare, Internationella kvalitén, våren 2008, katalognr 953
Bukowskis, Helsingfors, våren 2015, katalognr 666007
3251
2016-12-08