Kandelabrar empire

Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, empire, sannolikt Österrike, för vardera tre ljus, brännförgylld och mörkpatinerad brons, postament med akantusbård, emblem av lyror och växtornament, stående karyatid bärande urna krönt av rökpelare, akantushölstrade ljusarmar, höjd 46 cm, slitage, mindre dekorelement saknas, ett senare emblem

2013

2016-12-07