Kandelabrar Louis-Philippe

Kandelabrar Louis-Philippe
Kandelabrar Louis-Philippe
Kandelabrar Louis-Philippe
Kandelabrar Louis-Philippe
Kandelabrar Louis-Philippe
Kandelabrar Louis-Philippe
Kandelabrar Louis-Philippe
Kandelabrar Louis-Philippe

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, parisarbeten i Louis-Philippe, för vardera fem ljus, matterad och polerad brännförgylld brons, tripodformad bas med volutformad dekor och växtornamentik, akantushölstrade pelare, krönt av kandelaber med naturalistiskt formade ljusarmar, mittersta ljuspipan med löstagbar flamma, lösa manschetter, höjd 69 cm, smärre slitage

2083

2016-12-07