Konsolbord gustavianskt

Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt
Konsolbord gustavianskt

Klubbat för:

33000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor förgylld med polerat guld, sarg med dekor av bandfläta och pärlstav, rosettanfanger med rosetter, raka avsmalnade ben med pärlstav, tofsar och kannelyrer, fotkryss med pärlstav och urna, skiva av carraramarmor, höjd 78, 65 x 33 cm, smärre slitage och förgyllningsskador

2030

2016-12-07