Kopp med fat Tyskland Meissen
Klubbat för:
6000 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
KOPP med FAT, empire, 1800-talets början, Tyskland, Meissen, Jasperware, porslin, antikiserande dekor av dansande muser, invändigt förgylld, märkt Meissen samt 6. 1., hänkel i förgyllt silver, höjd 8 cm, diameter 7-14 cm, retuscher, hänkeln ej ursprunglig
2141
2016-12-07