Kopp med fat Tyskland Meissen

Kopp med fat Tyskland Meissen
Kopp med fat Tyskland Meissen
Kopp med fat Tyskland Meissen
Kopp med fat Tyskland Meissen
Kopp med fat Tyskland Meissen
Kopp med fat Tyskland Meissen
Kopp med fat Tyskland Meissen
Kopp med fat Tyskland Meissen

Klubbat för:

6000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

KOPP med FAT, empire, 1800-talets början, Tyskland, Meissen, Jasperware, porslin, antikiserande dekor av dansande muser, invändigt förgylld, märkt Meissen samt 6. 1., hänkel i förgyllt silver, höjd 8 cm, diameter 7-14 cm, retuscher, hänkeln ej ursprunglig

2141

2016-12-07