Krucifix silver bergkristall

Krucifix silver bergkristall
Krucifix silver bergkristall
Krucifix silver bergkristall
Krucifix silver bergkristall

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

KRUCIFIX, förgyllt silver, sannolikt Hanau 1800-talets slut, fantasistämplar, oval fot av bergkristall på fyra lejon, klotformad nod av bergkristall, kors och slipade kulor av glas, höjd 23 cm, en mutter på baksidan saknas

2181

2016-12-07