Krucifix silver bergkristall
Klubbat för:
10000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
KRUCIFIX, förgyllt silver, sannolikt Hanau 1800-talets slut, fantasistämplar, oval fot av bergkristall på fyra lejon, klotformad nod av bergkristall, kors och slipade kulor av glas, höjd 23 cm, en mutter på baksidan saknas
2181
2016-12-07