Kryddställ silver Moskva 1776

Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776
Kryddställ silver Moskva 1776

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

KRYDDSTÄLL, 5 delar, stämplar Alexej Ivanov, Moskva 1776, två delar stämplade AI och tre delar stämplad IA, 2 ströare och 2 kannor samt ställ med saltkar, balusterform med svängda knäckar, fyrpassformat ställ med fyra balusterpelare, stället 17x17 cm, höjd 27 cm, ströare och kannor ca 18-19 cm, total vikt ca 1770 g, en ströares genombrutna mönster med skador och bucklor

2204

2016-12-07