Kryddställ silver Moskva 1776
Klubbat för:
22000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
KRYDDSTÄLL, 5 delar, stämplar Alexej Ivanov, Moskva 1776, två delar stämplade AI och tre delar stämplad IA, 2 ströare och 2 kannor samt ställ med saltkar, balusterform med svängda knäckar, fyrpassformat ställ med fyra balusterpelare, stället 17x17 cm, höjd 27 cm, ströare och kannor ca 18-19 cm, total vikt ca 1770 g, en ströares genombrutna mönster med skador och bucklor
2204
2016-12-07