Ljuskrona 1800-tal
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-50 000 SEK
LJUSKRONA, 1800-tal, barockstil, för nio ljus, förgylld burformad stomme i brons, behängd med bergkristall och glas, behängd med klot, klumpar, margueriter och pärlor, delvis slipade, mitten med balusterformad dekor, botten med avslutande slipat hänge, höjd 90 cm, smärre nagg
2093
2016-12-07