Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

50 000-60 000 SEK

LJUSKRONA, rokokostil, 1800-tal, för åtta ljus, burformad stomme i brännförgylld mässing, behängd med olikslipade prismor i bergkristall och glas, höjd 88 cm, smärre skador, nagg, spår av el

2094

2016-12-07