Ljusstakar 1 par silver Berlin
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, stämplar Humbert & Heylandt, Berlin omkring 1800-talets slut/1900-talets början, rokokostil, välvd kälad fot, balusterskaft, ciselerad reliefdekor av rocailler, fotens diameter 22 cm, höjd 36,5 cm, vikt 3030 g
2193
2016-12-07