Ljusstakar empire sannolikt östersjöarbeten
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-35 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, empire, sannolikt östersjöarbeten, matterad och polerad brännförgylld brons, foten med akantusdekor mot pikerad botten, bladhölstrad konisk pelare, palmettbård, droppbricka, bladhölstrad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 27 cm, smärre slitage, samtida men ej ursprungliga manschetter
2027
2016-12-07