Ljusstakar empire sannolikt östersjöarbeten

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-35 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, empire, sannolikt östersjöarbeten, matterad och polerad brännförgylld brons, foten med akantusdekor mot pikerad botten, bladhölstrad konisk pelare, palmettbård, droppbricka, bladhölstrad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 27 cm, smärre slitage, samtida men ej ursprungliga manschetter

2027

2016-12-07