Marie Marc Antoine Bilcoq, Interiör med alkemist
Klubbat för:
17000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
MARIE MARC ANTOINE BILCOQ
Paris 1755-1838
Interiör med alkemist
Olja på duk, 24 x 32 cm
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Enligt äldre text på baksida: Lady O'kton Pickering, Yorkshire
Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr. 131
3173
2016-12-08