Marie Marc Antoine Bilcoq, Interiör med alkemist

Klubbat för:

17000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

MARIE MARC ANTOINE BILCOQ
Paris 1755-1838
Interiör med alkemist
Olja på duk, 24 x 32 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Enligt äldre text på baksida: Lady O'kton Pickering, Yorkshire
Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr. 131

3173

2016-12-08