Matservis, Darte Frères, Paris

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

MATSERVIS, 44 delar, 1800-tal, Darte Frères, Paris, porslin, polykrom dekor av blåklint, guldbård, bestående av 32 flata mattallrikar, två tekoppar, 10 kaffekoppar, tallrikarnas diameter 24 cm, sprickor, enstaka delar med lagningar

PROVENIENS:
Kristineholms herrgård, Helgona socken, Nyköping

2130

2016-12-07