Miniatyrporträtt av Jens Juel

Miniatyrporträtt av Jens Juel
Miniatyrporträtt av Jens Juel
Miniatyrporträtt av Jens Juel
Miniatyrporträtt av Jens Juel
Miniatyrporträtt av Jens Juel
Miniatyrporträtt av Jens Juel
Miniatyrporträtt av Jens Juel
Miniatyrporträtt av Jens Juel
Miniatyrporträtt av Jens Juel
Miniatyrporträtt av Jens Juel
Miniatyrporträtt av Jens Juel
Miniatyrporträtt av Jens Juel
Miniatyrporträtt av Jens Juel
Miniatyrporträtt av Jens Juel

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

15 000-18 000 SEK

JENS JUEL (Danmark 1745-1802), ett par miniatyrporträtt, signerade J. Juel, föreställande man iklädd vinröd rock och peruk och hans hustru iklädd blå mantilj och vit hätta, gouacher, ovala 7,5 x 5,5 cm, monterade i medaljong av mässing med inläggningar av rocailler mot svart lack, 8,5 x 7 cm, smärre slitage

2139

2016-12-07