Olle Hjortzberg, Romarinna
Klubbat för:
70000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
OLLE HJORTZBERG
1872-1959
Romarinna
Signerad och daterad Olle Hjortzberg Roma 1903. Olja på duk, 111 x 71 cm.
.
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Klassiska auktionen, hösten 2002, katalog nr 1714
Åmells Konsthandel, Stockholm
Privat samling
3025
2016-12-08