Olle Hjortzberg, Romarinna

Olle Hjortzberg, Romarinna
Olle Hjortzberg, Romarinna
Olle Hjortzberg, Romarinna
Olle Hjortzberg, Romarinna
Olle Hjortzberg, Romarinna
Olle Hjortzberg, Romarinna
Olle Hjortzberg, Romarinna
Olle Hjortzberg, Romarinna

Klubbat för:

70000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

OLLE HJORTZBERG
1872-1959
Romarinna
Signerad och daterad Olle Hjortzberg Roma 1903. Olja på duk, 111 x 71 cm.
.
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Klassiska auktionen, hösten 2002, katalog nr 1714
Åmells Konsthandel, Stockholm
Privat samling

3025

2016-12-08