Oskar Bergman, Vy från Södermalm i Stockholm

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

OSKAR BERGMAN
1879-1963
Södergata i vårtid - utsikt över Gamla Stan, Stockholm
Signerad och daterad Oskar Bergman 1942. Akvarell och täckvitt på papper, 35 x 50 cm.
.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, katalog nr 408, Höstauktionen 1978, katalognr 335

3106

2016-12-08