Per Ekström, Glittrande bäck, Carolles, Normandie

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

PER EKSTRÖM
1844-1935
Glittrande bäck, Carolles, Normandie
Signerad och daterad P Ekström Normandie 1886. Olja på duk uppfäst på pannå, 92 x 120 cm.

UTSTÄLLD
Per Ekström - August Strindberg - yttre och inre landskap, Millesgården Stockholm, 16 februari - 21 maj 2000, kat nr 54

3108

2016-12-08