Per Hasselberg, Grodan

Per Hasselberg, Grodan
Per Hasselberg, Grodan
Per Hasselberg, Grodan
Per Hasselberg, Grodan
Per Hasselberg, Grodan
Per Hasselberg, Grodan
Per Hasselberg, Grodan
Per Hasselberg, Grodan
Per Hasselberg, Grodan
Per Hasselberg, Grodan

Klubbat för:

85000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

PER HASSELBERG
1849-1894
Grodan
Signerad och daterad P. Hasselberg 1891 samt monogramsignerad och daterad 1893. Mörkpatinerad brons, höjd 45 cm.
Gjutarstämpel Otto Meyers eftr.

3064

2016-12-08