Pokal silver Breslau

Pokal silver Breslau
Pokal silver Breslau
Pokal silver Breslau
Pokal silver Breslau
Pokal silver Breslau
Pokal silver Breslau
Pokal silver Breslau
Pokal silver Breslau
Pokal silver Breslau
Pokal silver Breslau
Pokal silver Breslau
Pokal silver Breslau

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

POKAL, av Carl Wilhelm Hartman, Breslau 1712-27, fot och kuppa med drivna bucklor, oktogonal mynningskant med dekor av punsad akantus, balusterskaft, förgylld, höjd 16 cm, vikt 166 g, slitage, bucklor, tennlödningar, dekordelar saknas

2182

2016-12-07