Pokal silver Breslau
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
POKAL, av Carl Wilhelm Hartman, Breslau 1712-27, fot och kuppa med drivna bucklor, oktogonal mynningskant med dekor av punsad akantus, balusterskaft, förgylld, höjd 16 cm, vikt 166 g, slitage, bucklor, tennlödningar, dekordelar saknas
2182
2016-12-07