Ramar för väggfält rokoko
Klubbat för:
30000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
RAMAR för VÄGGFÄLT, stockholmsarbeten i rokoko, träskuren dekor, framtagen fragmentariskt originalförgyllning och bemålning i grönt, krönande listverk, centralt placerad rocaille, rektangulärt urtag för målning med rundade hörn, innermått 38,5 x 93, yttermått 63,5 x 126,5 cm, slitage, dekorskador
2145
2016-12-07