Ring guld grön sten briljanter
Klubbat för:
24000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
RING, 14 k guld, stämplar S:t Petersburg 1908-17, 1 rund fasettslipad smaragd och 10 antikslipade briljanter ca 1,50 ct, storlek ca 17 mm, vikt 3,5 g, smaragden med repa och fasetter med smärre slitage
2295
2016-12-07