Ring platina smaragd diamanter

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

18 000-20 000 SEK

RING, platina, stämplar Åke Nilsson, Stockholm 1955, 1 kvadratisk, fasettslipad smaragd och 22 antikslipade briljanter, storlek ca 16,7 mm, vikt 9 g, smaragden med naturliga sprickbildningar och nagg

2296

2016-12-07