Romerska kar, 1 par, Grand Tour souvernirer
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
70 000-80 000 SEK
ROMERSKA KAR, ett par, Italien 1800-talets första hälft, Grand Tour souvenirer, kar i brèchemarmor, ställ i marmo nero, fotplattor av marmo verde antico, långsidorna med matterade brännförgyllda lejonmaskaroner i brons, höjd 14, 41,5 x 19 cm, nagg, ett kar med lagning
2104
2016-12-07