Servisdelar, flingods, 1700-tal
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
10 000-12 000 SEK
SERVISDELAR, 26 delar, 1700-talets slut, flintgods, dekor av vinlövsbård i rött, grönt och svart, omfattande 12 flata tallrikar, 11 djupa tallrikar, två fat och ett fiskgaller, mindre nagg, två tallrikar med spricka, två mindre fat medföljer
2129
2016-12-07