Smörask med lock 1800-talets första hälft porfyr

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

SMÖRASK med LOCK, Karl Johan, Blå Roth porfyr från Elfdals Porphyrverk, rund, fasetterad, locket med vridna fasetter och kulformad knopp, höjd 9, diameter 13 cm, obetydliga nagg

2160

2016-12-07