Sockerskrin silver Moskva 1738

Klubbat för:

8000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

SOCKERSKRIN, otydliga stämplar, Moskva 1738, sannolikt av Dmitri Konstantinov, rektangulär oktogonal form, välvda, delvis rundade sidor, 4 volutfötter, senare punsad och ciselerad rocailledekor, längd ca 12,5 cm, höjd ca 8,5 cm, vikt 234 g, smärre lagningar och bucklor

PROVENIENS

2202

2016-12-07