Spegel stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-35 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, fragmentarisk originalförgyllning, Stockholms hallstämpel 1760, genombrutet krön med rocailler, ströblomster, graverad botten, ramen med graverade blommor, nedre sargen med akantus och rocailler, fasettslipade kvicksilverfolierade originalglas, originalbakstycke, 75 x 33 cm, slitage, mindre dekorbortfall

2015

2016-12-07