Spegellampetter Louis XV

Spegellampetter Louis XV
Spegellampetter Louis XV
Spegellampetter Louis XV
Spegellampetter Louis XV
Spegellampetter Louis XV
Spegellampetter Louis XV

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, ett par, Louis XV, Nordeuropa, parställda, för vardera ett ljus, träskuren dekor, förgyllda med polerat guld och slagmetall, krönet med rocailler, skålad ram, ljusarmar i brons, kvicksilverfolierade glas, 80 x 21 cm, slitage, smärre skador, förstärkningar och lagningar

2062

2016-12-07