Stolar stockholmsarbeten i rokoko

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-35 000 SEK

STOLAR, ett par samt fyra stycken, stockholmsarbeten i rokoko, träskuren dekor, svängd ryggbricka krönt av ströblomster, frontsarger med blomsterkvistar, svängda ben med skurna dekorer, delvis märkta CvE, bemålade, enstaka smärre lagningar

PROVENIENS:
Enligt uppgift Ekholmens slott, Veckholms socken, Upplands län

2033

2016-12-07