Stolar stockholmsarbeten i rokoko
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-35 000 SEK
STOLAR, ett par samt fyra stycken, stockholmsarbeten i rokoko, träskuren dekor, svängd ryggbricka krönt av ströblomster, frontsarger med blomsterkvistar, svängda ben med skurna dekorer, delvis märkta CvE, bemålade, enstaka smärre lagningar
PROVENIENS:
Enligt uppgift Ekholmens slott, Veckholms socken, Upplands län
2033
2016-12-07