Tazzor, 1 par, Louis-Phillippe, porfyr

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

80 000-100 000 SEK

TAZZOR, ett par, Louis-Phillippe, matterad och polerad brännförgylld brons, postament av Gammelklitt från Elfdals Porphyrverk, fyrkantig sockel krönt av bandfläta, tazza med godronnerad botten, höjd 33 cm, smärre slitage, delvis omförgyllda

2179

2016-12-07