Tazzor, 1 par, Louis-Phillippe, porfyr
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
80 000-100 000 SEK
TAZZOR, ett par, Louis-Phillippe, matterad och polerad brännförgylld brons, postament av Gammelklitt från Elfdals Porphyrverk, fyrkantig sockel krönt av bandfläta, tazza med godronnerad botten, höjd 33 cm, smärre slitage, delvis omförgyllda
2179
2016-12-07