Urnor, 1par, Matthew Boultons art

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

URNOR, ett par, Louis XVI-stil, 1800-tal, Matthew Boultons art, förgylld brons, Blue John, fyrkantig fotplatta, akantushölstrad botten, hänklar i form av faunmaskaroner, krönt med pinjekotte, höjd 24 cm, lagningar och nagg, ställvis omförgyllda, senare knoppar

2123

2016-12-07