Arkiv

Klassiska - Page 56

Miniatyrporträtt av Jens Juel

Miniatyrporträtt av Jens Juel

Spatserkäpp, 1800-talets mitt

Spatserkäpp, 1800-talets mitt

Sigillsamling, 1800-tal, adliga ätten Blomstedt

Bonadsmålning av Pehr Schönhult

Piedestal, sengustaviansk stil

Saltkar sengustavianska porfyr

Tallrik, sengustaviansk porfyr

Ett par högklassiga sengustavianska urnor i porfyr

Tazzor, 1 par, Louis-Phillippe, porfyr

Urnor 1800-talets första hälft

Ljusstakar, 1800-talets första hälft porfyr

Konsolbord med skiva av porfyr