Arkiv

Klassiska - Page 8

Baljfåtöljer, sengustavianska

Baljfåtöljer, sengustavianska

Armlänstol Nordeuropa, 1800-talets första hälft

Officersur Louis XVI av Samuel Frederic Ravené

Bordspendyl, parisarbete i empire

Högklassiga sengustavianska kandelabrar

Kandelabrar Retour d´Egypte

Kandelabrar Retour d´Egypte

Ljuskrona 1800-tal

Ljuskrona 1800-tal

Konsolbord sengustavianska stockholmsarbeten

Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil

Fåtöljer gustavianska av Carl Fredrik Flodin

Armlänstolar sengustavianska av Ephraim Ståhl

Ljuskrona barock sannolikt Frankrike