Arkiv

Klassiska - Page 13

Sengustaviansk byrå av Isac Löfgren

Konsolbord, gustavianskt med skiva av porfyr

Örhängen 1 par guld och silver droppärla diamanter

Manschettknappar 1 par guld Ryssland

Sarouk, semiantik

Sarouk, semiantik

Per Ekström, Ljus

Per Ekström, Ljus

Louis Jean Desprez, Temple de Serapis à Pozzolo

Carl Wilhelmson, Afton på slätten

Alfred Thörne, Kvinna som plockar midsommarbukett

Hereke, silke, signerad Atila Bash Togh

Trädgårdsskulptur omkring 1900-talets början

Armband och brosch guld kaméer