Arkiv

Klassiska - Page 2

Brasgarnityr, Louis XVI

Brasgarnityr, Louis XVI

Ramar för väggfält rokoko

Ramar för väggfält rokoko

Urnor, 1par, Matthew Boultons art

Kanoper 1 par, Retour d´Egypte

Trädgårdsskulptur 1800-talets tredje kvartal

Urna efter Thomas Hope, 1800-tal

Figurgrupp,

Figurgrupp, "Jylland, Fyn, Själland", Danmark

Ljusstakar sengustavianska

Ljusstakar sengustavianska

Figuringrupp, Meissen, efter J.J. Kändler

Terrin med lock, Henrikstorps glasbruk, 1700-tal

Dalahäst, Vik Olof Hanssons art

Terrin med lock, tenn, av Peter Gillman