Arkiv

Klassiska - Page 4

Tempellejon, 1 par, 1800-tal, Indonesien

Taburett Ashanti Ghana

Taburett Ashanti Ghana

Bordsskiva pietra dura, 1700-tal

Romerska kar, 1 par, Grand Tour souvernirer

Trädgårdsurna efter Medicivasen

Potpurriurna, Ryssland

Potpurriurna, Ryssland

Biblioteksbyster, 1par, 1800-talets första hälft

Syltkittel från Haga slott

Syltkittel från Haga slott

Ljusstakar, 1 par, gustavianska

Urnor med lock, Frankrike, 1800-talets andra hälft

Fontän 1800-talets slut

Fontän 1800-talets slut

Mortel och pistill, barock

Mortel och pistill, barock