Armband naturliga sötvattenspärlor
Klubbat för:
11000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
ARMBAND, treradigt, 1800-tal, naturliga sötvattenspärlor ca 4,5-7,5 mm, mellanliggande småpärlor delvis odlade samt orienter, lås i silver, dekor med 23 diamanter med rosenslipning, längd 16 cm, etui och en liten pärla medföljer, en fattning med skada och en sten saknas, pärlor med slitage och skador
2086
2017-06-07