Armband naturliga sötvattenspärlor

Klubbat för:

11000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

ARMBAND, treradigt, 1800-tal, naturliga sötvattenspärlor ca 4,5-7,5 mm, mellanliggande småpärlor delvis odlade samt orienter, lås i silver, dekor med 23 diamanter med rosenslipning, längd 16 cm, etui och en liten pärla medföljer, en fattning med skada och en sten saknas, pärlor med slitage och skador

2086

2017-06-07