August Hagborg, Ostronplockerskor

Klubbat för:

42000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

AUGUST HAGBORG
1852-1921
Ostronplockerskor
Signerad Hagborg. Olja på duk, 81 x 116 cm.

PROVENIENS
Bukowski Auktioner, auktion 510, Internationella höstauktionen 1998, katalognr 77

3096

2017-06-08